Eesti kinnisvaraturg on läbimas hetkel olulisi muutusi. Uute kaubandus- ja büroohoonete puhul on järjest keerulisem suure ja pikaajalise ankurrentniku leidmine ning eriti hea kui selleks oleks mõni välismaine suur ettevõte.

Kuid just siin võibki saada takistuseks rohesertifikaadi puudumine, sest pole teist rahvusvaheliselt nii tunnustatud hindamise meetodit kui BREEAM või LEED. Nii Euroopas kui kogu maailmas pööratakse järjest suuremat tähelepanu hoonete keskkonnasõbralikkusele, jätkusuutlikkusele ning energiatõhususele.

 

„Rohesertifikaat on arendajale tähtis müügiargument näiteks ankurrentnike ja finantseerijate otsimisel,“ väidab jätkusuutliku arengu ekspert Siim Meeliste. „Praegusel rohepöörde ajastul tõmbab kestlik, jätkusuutlik ja kliimasõbralik hoone nii inimesi, ettevõtteid kui ka kapitali. Kinnituse sellele, et hoone tõepoolest vastab tänapäevastele nõutele, annabki kõige laiemal skaalal just BREEAM või LEED.“

 

„Enam ei lepita keskpäraste hoonetega, vaid tahetakse parimat, kuhu oleks mugav minna ja olla. Näiteks hea ligipääsetavus, valgusküllased ruumid, puhkealad või jalgrattaparklad,“ loetleb Meeliste rentnike ootusi üüripindadele.

 

Selleks, et eristada parimat hoonet turu keskmisest on välja töötatud BREEAM ja LEED sertifitseerimisskeemid, mis vaatlevad hoone jätkusuutlikkust ning hoone kasutajate heaolu kõige laiemalt. See teema on oluline nii arendajatele ja tellijale, kui ka projekteerijale ning ehitajale, kes peavad neid nõudmisi täitma hakkama.

 

Seetõttu korraldame ka veebiseminari BREEAM ja LEED sertifitseerimisskeemid – kellele ja milleks?, kus antakse detailne ja sisukas ülevaade otse praktikutelt – REGISTREERU SIIT!

 

Artikkel ilmus algselt Ehitusuudiste lehel.