Fahle Park, Tepsli, BREEAM

Meil on järjekordselt ülimalt hea meel jagada uudist ühest värskest ja olulisest Tepsli poolt läbiviidud BREEAMi hindamisest. Seekord oli tellijaks Fausto Capital ning sertifitseeritavaks objektiks Fahle Park, mis sai Tepsli abiga esimesena Eestis BREEAM rohemärgise kõige kõrgema taseme „silmapaistev“ („outstanding“). Selle taseme on seni saavutanud vaid 1% kõigist sertifitseeritud hoonetest maailmas.

 

Rohemärgised nagu ka BREEAM rohemärgis on samm edasi energiamärgisest. Lisaks hoone energiatõhususele vaadatakse seal veel palju laiemat teemade ringi. Uuritakse seda, kui hea on hoone kasutajatele, kui palju on tähelepanu pööratud keskkonnaaspektidele ning kui heas asukohas see paikneb. See on laiapõhjaline hinnang hoonele“, selgitas sertifitseerimist läbi viinud Tepsli BREEAMi hindaja Margus Tali. Tali sõnul väärivad Fahle Parkis esiletõstmist sisekliima reguleerimise võimalused, mitmekülgsed puhkealad ning erilised rohealad. Näiteks on hoones ainulaadne eksootilise haljastusega klaaskatusega galeriitänav, mis tõstab inimeste heaolutunnet.

 

Fausto Capitali müügidirektor Einar Niin selgitas, et kõik saab alguse juba hoone projekteerimisest. „Oleme kasutanud ja rakendanud kõige kaasaaegsemaid ja innovatiivsemaid lahendusi. Näiteks on Fahle Parkis kaugjahutus, osaline elektrienergia päikesepaneelidega, klaasfassaadid on päikesekiirgust peegeldavad, mis tagavad suvel madalamad elektrikulud hoonete jahutamiseks ja talvel madalamad küttekulud“, täiendas Niin.

 

Vaata ka Tallinna uudised avaldatud videoreportaaži Fahle Parkist kohapealt.

 

Ajaloolise paberivabriku pinnale rajatud Fahle Park on Tallinna kesklinnas asuv uudne ärilinnak. Ärikvartal pakub ettevõtetele innovaatilisi ning ainulaadse arhitektuuriga A+ klassi büroolahendusi. Fahle Parki kaks esimest etappi on tänaseks täielikult välja ehitatud ning üürilepingutega on kaetud juba üle 30 000 ruutmeetri uut äripinda. Eesmärgiks on luua aegumatult stiilne kvartal, kus väärikas vana ja innovaatiline uus põimitakse ühtseks tervikuks.

 

Kui Sul on huvi oma ärihoonele hankida BREEAMi sertifikaat, võta ühendust meie sertifitseeritud BREEAMi hindajaga: Margus Tali, margus@tepsli.eu või helista 5663 2141.